Dropshippingas ar pirkimas didmena?
Yra du pagrindiniai (populiariausi) būdai įsigyti prekėms kurias parduosite, tai dropshippingas arba didmeninis užsakymas į savo sandėlį. Abu būdai turi savo pliusus ir savo minusus. Jums, kaip prekybininkui svarbu suprasti juos teisingai ir pasirinkti jums labiausiai tinkamą būdą. Toliau aptarsime pagrindinius skirtumus ir supažindinsime jus su pagrindinėmis rizikomis.
Pirkimas didmena
Tokiu būdu dažniausiai parduodamos prekės, kurios jau patikrintos rinkoje. Jos yra puikiai perkamos ir turi mažesnę riziką, kad bus neparduotos. Didmenininkai dažniausiai naudoja pažangias technologijas identifikuoti prekes, kurios turi paklausą ir atmesti tas, kurios liks sandėlyje. Jei tokį produktą vartotojai perka kitose parduotuvėse ar platformose, tikėtina pirks ir pas jus. Perkant prekes didmena į savo sandėlį, dažniausiai gausite šiek tiek geresnę kainą iš tiekėjo, taip pat valdysite savo išsiuntimus patys. Būsite atsakingas už pristatymą ir galėsite išvengti tiekėjo klaidų.
Tačiau toks metodas turi ir minusų. Vienas iš jų, jums reikia turėti gerai funkcionuojantį sandėlį. Sandėlys dažnai išaugina verslo kaštus, ypač nedideliems el. prekybos atstovams. Nepamirškite, kad jums reikės ne tik pačio sandėlio ploto, tačiau ir sandėlio darbuotojo, pakavimo medžiagų, sandėlio apsaugos, ir sudėtingos, ir brangios sandėlio valdymo sistemos. Perkant didmena taip pat reikės ir daugiau kapitalo, kadangi dažniausiai už prekes turėsite mokėti iš anksto dar jų nepardavę. Kartais prekės užsilieka sandėlyje ilgiau nei planuota, tuomet negalėsite užsisakyti naujų prekių iš tiekėjų. Perkant didmena į sandėlį labai svarbu viską tinkamai įvertinti ir planuoti. Tik tokiu atveju pajusite sutaupytų pinigų naudą.
Dropshipping’as
Pasirinkus dropshipping modelį jūs prekių nematysite ir neturėsite sandėliuoti. Už jus tuo pasirūpins jūsų tiekėjas. Klientas nusipirks jūsų produktą, o mes nedelsiant prekes pristatysime klientui.
Didžiausias šio metodo privalumas yra tai, kad jūs galite rinktis iš didelio kiekio skirtingų prekių ir jums nereikia jų visų turėti sandėlyje. Pavyzdžiui, mūsų atveju galite įkelti kelis šimtus skirtingų prekių ir visas jas pardavinėti. Jums pardavus mes išsiųsime prekes jūsų klientui tą pačią dieną. Jums nereikia sandėlio, nereikia didelio kapitalo ir nereikia sudėtingų verslo procesų, kurie neatneš jokios naudos, kol jūs netapsite didele parduotuve.
Žinoma yra ir keletas minusų. Vienas didžiausių, kad dropshipping prekybos maržos yra mažesnės nei didmeninės prekybos. Kažkas juk turi daryti visą darbą kuris nukris nuo jūsų pečių, tiesiog tiekėjas tą darys efektyviau, nes jis turi šimtus klientų ir tūkstančius užsakymų kasdien.
Kuris metodas geriausias jūsų verslui? To pasakyti negalime, įvertinkite visus pliusus ir minusus, rizikas ir galimybes. Jūsų sprendimas gali nulemti visą jūsų ateities verslo modelį. Jei nežinote kurį variantą pasirinkti, susisiekite su mūsų klientų aptarnavimo vadybininkais ir jie jums patars koks metodas tinkamiausias jums.
Straipsnis parengtas kartu su faktoro.lt